fbpx
Menu Zamknij

Lipoliza iniekcyjna

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna jest obecnie najnowocześniejszą metodą medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U klientów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, ”boczków”, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami. Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe.

Efekty zabiegu:

 • utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
 • lepszy metabolizm komórek skóry,
 • lepsze mikrokrążenie,
 • stymulacja regeneracji skóry,
 • lepsze odżywienie skóry.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia, a czasami siniaki czy punktowe krwiaki. Lipoliza jest zabiegiem o wiele mniej inwazyjnym od liposukcji i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. Roztwór fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu jest bezpieczny, gdyż substancje te naturalnie występują w organizmie człowieka. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, co czyni ją zabiegiem bezpieczniejszym.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Aby uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 2-4 razy, w odstępie co najmniej 4 tygodni.

Kiedy widoczne będą efekty zabiegu?

Widoczna redukcja tkanki tłuszczowej następuje już po okresie trzech tygodni od wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
 • alergia na składniki preparatu,
 • otyłość

Lipolab + (10 ml) – 160 zł

Lipolax + (10 ml) – 280 zł

Aqualyx (8ml) – 320 zł

Zależnie od obszaru poddanego zabiegowi, ilości tkanki tłuszczowej i ilości wstrzykniętego preparatu – cena może ulec zmianie.

Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegów – bezpłatnie

Wizyta kontrolna po zabiegu – bezpłatnie