Zabieg kwasem hialuronowym polega na podskórnym wypełnianiu ubytków przy pomocy bardzo plastycznego i elastycznego kwasu hialuronowego. Idealnie niweluje zmarszczki i bruzdy, natychmiastowo odmładzając twarz o kilka lat. Wypełnianie tkanek miękkich jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w medycynie estetycznej. Po 35 roku życia tracimy zdolność zrównoważonej naprawy skóry. Nasila się degradacja białek, włókna mięśniowe tracą elastyczność. Skóra staje się luźniejsza, zmarszczki coraz głębsze. Dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej. Zmiany te powodują wyostrzenie rysów twarzy, zapadają się oczy, policzki.
Kwas hialuronowy ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu wypełnia zmarszczkę, nadając twarzy bardzo naturalny i młodszy wygląd. Uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego w skórze, powodując poprawę jej wyglądu, a dodatkowo stymuluje produkcję naturalnego kolagenu.
Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu i utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu klienta i miejsca aplikacji. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu co pozwala na powtórzenie zabiegu. Przy okazji zabiegu wypełniania kwas hialuronowy nawilża skórę w głębokich warstwach – dlatego, że ma właściwości wiązania i zatrzymywania wody w skórze i w ten sposób zwiększa swoją objętość.
Wskazania do stosowania kwasu hialuronowego:
- Zmarszczki i bruzdy
- Brak jędrności skóry
- Dysproporcje w owalu twarzy
- Utrata sprężystości skóry
- Zmiany w owalu twarzy
- Przesuszona i odwodniona skóra
- Opadające powieki
- Opadające kąciki ust
- Wypełnienie ust
- Wypełnianie ubytków skórnych i wklęsłych blizn
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Na 5-7 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i innych leków przeciwkrzepliwych oraz leków przeciwzapalnych.
W celu zapewnienia komfortu klient przed zabiegiem zostaje miejscowo znieczulony kremem powierzchniowo znieczulającym. W trakcie zabiegu odczuwalne może być wrażenie ucisku spowodowane natychmiastowym działaniem preparatu.
Cena za 1 ml – 650 zł
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry w fazie aktywnej (opryszczka, trądzik)
- choroby nowotworowe poza okresem remisji
- ciąża i okres karmienia piersią,
- przewlekłe choroby autoimmunologiczne w fazie zaostrzenia
- rozchwiana cukrzyca
Zalecenia pozabiegowe:
W wyniku iniekcji w miejscu podania preparatu mogą pojawić się drobne obrzęki i krwiaki. Zmiany te ustępują samoistnie w ciągu 1 tygodnia.
Twarz: do 14 dni od zabiegu nie powinno korzystać się z solarium i wystawiać twarzy na działania ciepła i promieni słonecznych.
Zabieg z użyciem kwasu nie powodują wyłączenia klienta z życia codziennego.
Po wypełnianiu kwasem hialuronowym:
Przez 1-2 doby po zabiegu:
- pij dużo wody (ok. 2,5 l dziennie)
- nie śpij w pozycji na brzuchu,
- unikaj uciskania i masażu twarzy,
- unikaj wzmożonego wysiłku fizycznego.
Przez około 1-2 tygodnie od zabiegu:
- nie opalaj się, nie korzystaj z sauny, słońca, solarium, krioterapii
Po 2-4 tygodniach zapraszamy na wizytę kontrolną.
Przy zabiegach korzystamy z najlepszej jakości kwasu hialuronowego. NIE DZIELIMY ampułkostrzykawki na mililitry! Zgodnie z prawem każdy preparat kwasu hialuronowego musi mieć certyfikat wyrobu medycznego, a to oznacza, że producent musi spełniać standardy dotyczące warunków produkcji i powtarzalności produktu. Musi również dysponować wynikami badań, z których wynika, że produkt jest bezpieczny i nie szkodzi zdrowiu i życiu klienta. Stosowane przez nas preparaty posiadają CERTYFIKAT WYROBU MEDYCZNEGO. Opatentowana technologia NASHA™ umożliwia zastosowanie niewielkiej ilości wiązań chemicznych – dzięki niej produkowane są najbardziej naturalne wypełniacze kwasu hialuronowego mające najwyższy profil bezpieczeństwa.
Preparaty na których pracujemy: Juvederm, Belotero, Emervel, Princess, Teosyal